• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

ІІ ОКСФОРДСЬКІ ДЕБАТИ У МЕЖАХ GLOBAL MONEY WEEK

28 березня 2025 року в рамках реалізації проєкту ACCORD кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів ім. С. І. Юрія Галина Василевська та кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів ім. С. І. Юрія Володимир Валігура виступили модераторами та організаторами ІІ Оксфордських дебатів.


Цей захід став фінальною подією Міжнародного тижня фінансів Global Money Week, об’єднавши більше понад 100 учасників заходу: професіоналів та студентів Західноукраїнського національного університету у дискусії щодо важливих економічних тем, в тому числі з митної проблематики.

Метою заходу було створення дискусійної платформи щодо обговорення ефективності та раціональності використання різноманітних фіскальних інструментів, зокрема митної, бюджетно-податкової та монетарної політики, спрямованих на покращення якості життя населення в умовах глобальних трансформацій. Окрему увагу було приділено питанням промоції проєкту ГО «Партнерство», який спрямований на здійснення моніторингу діяльності митних органів в Україні та підвищенням їх інституційної стійкості, в тому числі через модернізацію освітньої траєкторії в підготовці студентів-митників.

Основною темою дебатів стала теза: «Жорстка фіскальна політика – це єдиний ефективний захист від економічного популізму». Учасники розмірковували над тим, чи дійсно така політика є необхідною умовою для подолання економічних труднощів та відновлення довіри до державних фінансів, а також яку роль відіграє популізм в умовах фінансової нестабільності та глобалізації.

З вітальним словом до учасників звернулася проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Уляна Зіновіївна Коруц. Вона наголосила на значущості таких заходів для розвитку критичного мислення, глибшого розуміння економічних процесів та стимулювання міжнародного співробітництва у сфері фінансів, митних правовідносин. За її словами, «Оксфордські дебати» є платформою для обміну ідеями та концепціями, що сприятиме не лише поглибленню знань з економіки та фінансів, а й формуванню нових підходів до вирішення актуальних проблем сучасних економік. Також привітав учасників декан факультету фінансів та обліку Андрій Кізима, підкресливши важливість таких дискусій у розвитку наукової діяльності університету. Він зазначив, що залучення студентів, молодих науковців та експертів до обговорення складних економічних питань сприяє формуванню нових підходів до економічної політики, яка має безпосередній вплив на добробут громадян. Заступниця декана юридичного факультету Валентина Слома підтримала аудиторію, наголосивши, що участь у дебатах дозволяє студентам не лише поглиблювати знання з економіки, митного права, а й розвивати навички аргументації, аналізу та конструктивної критики. Це, своєю чергою, формує всебічно освічених фахівців, здатних приймати ефективні рішення в умовах динамічного світу. Декан соціально-гуманітарного факультету Оксана Гомотюк підкреслила важливість поєднання гуманітарних і економічних аспектів, що робить державне регулювання невід’ємною складовою стійкої економічної політики. Заступник декана факультету економіки та управління Дмитро Худик висловив вдячність організаторам за можливість проведення такої важливої події та закликав студентів активно долучатися до подібних ініціатив, оскільки це є важливим кроком на шляху до становлення висококваліфікованих і всебічно розвинених фахівців.

Одним із завдань заходу стало максимальне залучення студентів, що навчаються за освітньо-професійними програмами з підготовки митників. Зважаючи на це, лідерами двох команд стали: Анастасія Матляк (ФМПС-31), Юлія Врубель (ФМПС-31), Тетяна Буряк (ФМПС-31), Наталія-Адріана Захарова (ФМПС-22), Христина Заторська (ФМПС-31), Євгенія Лихавчук (ФМПС-31). Результатом заходу стала активна дискусійна панель, де кожен учасник прагнув відстояти свою думку, наводячи аргументи та спростовуючи контраргументи суперників. До обговорення долучилися й слухачі, зокрема, професорка Ольга Собко та професор Олександр Дзюблюк, які відзначили глибину аналізу та логічну побудову аргументів обох команд, проте наголосили на важливості врахування контексту та реального застосування запропонованих ідей.


ІІ Оксфордські дебати в ЗУНУ завершилися побажаннями подальшого наукового зростання учасників та вдосконалення їхніх аргументаційних навичок. Журі відзначили високий рівень підготовки команд, підкресливши значущість критичного мислення та вміння оперувати економічними категоріями в дискусіях.

Інформаційне повідомлення створено в рамках суб-ґранту проєкту “ACCORD: Accountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development” за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «Інститут аналітики та адвокації» та ГО “Технології прогресу”. Його зміст є виключною відповідальністю субґрантера проєкту ACCORD ГО «Партнерство.» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

 

Контакти

facebook instagram linkedin 

а/с 704,

Тернопіль-24, 46024

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Випадкове фото

razom_blyzcze_do_mety252.JPG